ADURTZA DANTZA TALDEA

Irailaren 18an, igandea, Vitala Arabatik programaren barruan antolatutako dantza emanaldia eskainiko dugu Goiurin (Murgia) 13:00-etan.

Vitala Arabatik programari buruz:

Arabako biztanleen diziplina artistikoekiko eta entretenimenduarekiko zaletasuna sustatzeko sortua, Arabako Vital Programak, gainera, lurraldeko eskoletan trebatutako artista-taldeei jendaurrean aritzeko aukera eman nahi die.

Iraileko programa osoa: https://www.fundacionvital.eus/eu/vital-araban-zehar-irailako-programa

OLARIZU DANTZAN !

Irailaren 12an Olarizun erromeria ospatuko da.

Egun horretarako antolatuta dagoen egitarauaren barruan, Araba dantzarien biltzarrak antolatuta eta Gasteizeko udalaren parte- hartzearekin batera, ‘jantzi dantzan’ parte hartzeko gonbidapena luzatu nahi dizuegu.

Dakizuen bezala 18.15etan ospatzen den Dantza- plazan parte hartzean datza, iturrien alboan ospatuko dena (ikusi mapan), aitzinean bezala jantzita.

Jantzita joatera animatzen ez bazarete ere Dantza Plazan parte- hartzeko aukera duzue.

Olarizuko zelaietan ikusiko gara!!

MAPA

ESKERRIK ASKO

OKETA ALAI DANTZA TALDEA

 

 

XLIII. ARABAKO DANTZARI EGUNA

Aurtengo Arabako Dantzari Eguna ekainaren 4an Arabako Argantzon herrian ospatuko da.

Adin guztietako 400 dantzari inguru parte hartuko dugu.

Egun horretako egitaraua:

  • 12:15 Kalejira
  • 12:30 – 14:00  Ekitaldia
  • 15:00 – 17:00 Bazkaria
  • 17:00 – 18:00 Dantzaldia Jare eta Adurtzako musikoekin batera
  • 18:00 – 20:30 Erromeria SUKAR Taldearekin
  • 20:30 Arabako Dantzari Egunaren amaiera

Taldeak:

  • Adurtza Dantza Taldea (Gasteiz)
  • Eguzkilore Dantza Taldea (Gasteiz)
  • Haize Dantza Taldea (Dulantzi)
  • Jare Dantza Taldea (Gasteiz)
  • Oketa Alai Dantza Taldea (Zigoitia)
  • Orbela Alai Dantza Taldea (Gasteiz)
  • Utzueta Dantza Taldea (Areta)
  • Argantzun Dantza Taldea (Argantzon)

Dantzak:

  • Agintarena
  • Eskuernagako Maki-Jokoa, SOL,MI,FA,SOL
  • Kuartangoko Trinitatea
  • Eskuernagako Maki-Jokoa, KASKAINETA
  • San Petrike
  • Pipaongo Zinta Dantza
  • San Isidro
  • Arrastariako Entradillak
  • Eltziegoko Jota
  • Gasteisko Zortzikoa (Popularra)
  • Txulalai (Popularra)

Ekitaldia Arabako Dantzarien Biltzarrak antolatua dago eta Arabako Foru Aldundia,Vital Kutxa eta  Argantzoneko Udaletxearen babesarekin.

Argantzon hurbiltzera eta gurekin batera Euskal Herriko dantzekin gozatzera animatzen zaituztegu.

ARABAKO XXIX. AURRESKU ETA SUELTO TXAPELKETAK

Maiatzaren 1ean, San Prudentzio eta Estibalizko Andre Mariaren jaialdiak direla eta, Esatibalizen, “XXIX.DANTZA SUELTO TXAPELKETA” eta “XXIX. AURRESKU TXAPELKETA” ospatu egin ziren, Arabako Dantzarien Biltzarrak antolatuta eta Arabako Foru Aldundiaren babesarekin. Ekitaldi horretan Araba, Bizkaia eta Gipuzkoako dantzari desberdinek parte hartu zuten, honako hauek irabazleak izan zirelarik:

– 2022ko Aurresku txapelketa:

1º  GORKA GRANADO TERRONES(SOPELA)

2º BEÑAT OLANO DUQUE (GASTEIZ)

3º IDOIA RUIZ DE APODACA AUDICANA (GASTEIZ)

– 2022ko Dantza sueltoko txapelketa:

1º MAREN GALVEZ GARMENDIA/GORKA GRANADO TERRONES (LEZO-SOPELA)

2º LAURA BASTIDA GARATE/EKAIN UZKUDUN DORRONSORO (AZPEITIA)

3º ELAIA ELORZA EZAMA/GERMAN ARANBURU SARASUA (AZPEITIA)

– Janzkera onenaren saria:

MAREN GALVEZ GARMENDIA/GORKA GRANADO TERRONES (LEZO-SOPELA)

SAILKAPENA